Проекти та новини

Набір на інноваційний курс «Сценарна та драматургічна майстерність»!

Запрошуємо драматургів, сценаристів та тих, хто тільки починає свій шлях у даних напрямках, на інноваційний курс «Сценарна та драматургічна майстерність».


   На відміну від традиційних методик викладання, що орієнтуються на суто літературні теоретичні постулати і практичні вправи, цей Інноваційний курс базується на фундаментальних складових театрального мистецтва: акторській майстерності та режисурі. Це означає, що будь-який задум, запропонований студентом в якості ядра майбутнього твору, буде перевірятися, шліфуватися і захищатися самим студентом і його колегами в умовах конкретного сценічного втілення запропонованої ідеї на основі етюдної практики реалістичного театру.


    «Этюд» в реалістичному театрі – це шматок життя тривалістю від 3 до 20 хвилин, придуманий, поставлений та прожитий виконавцем (та його колегами) на сцені. Тобто, будь-яке твердження або явище, – котрі містяться або стверджуються у кожній конкретній ідеї автора твору, – будуть проходити випробування реальним сценічним життям – від стану задуму до акторського виконання. Що саме по собі вже виключає графоманію як явище, котрим грішать початківці в літературі. При цьому ДІЙОВИЙ АНАЛІЗ стане основним підґрунтям як у загальному навчальному процесі, так і в індивідуальній практичній роботі по створенню сценаріїв та п’єс.


    «Дійовим аналізом» в театральному та кіномистецтві називають визначення причин, мотивів, а також оцінку та ідентифікацію наслідків всього психофізіологічного та мотиваційного ланцюжку процесу здійснення вчинку персонажем в конфлікті. Дійовий аналіз – це аналіз ДІЇ, котра веде конфлікт,це та сама нитка Аріадни в будь- якому виді мистецтва, котре базується на відображенні конфлікту, породженого вчинками людини. Саме дійовий аналіз унеможливлює літературну брехню в будь-якому творі – бо є по суті криміналістично точним аналізом ФАКТУ, який народжує мотив, вчинок і, зрештою, конфлікт твору.


   Ступінь обдарованості та схильності студента до акторської майстерності і режисури значення не мають, оскільки головним результатом подібної сценічної практики є цілковите занурення студентом у правду життя вигаданих ним персонажів, а не тиражування вистави, здійсненої на цій основі (хоч створення повномасштабної вистави, котра буде результатом етюдної проробки ідей, запропонованих студентами, не виключається).


Автор курсу: Лесь Ярославович Верещак - викладач Укртелерадіопрес інституту, режисер, драматург, член Національної спілки письменників України.

Викладачі курсу: професійні сценаристи, драматурги, режисери.


Курс стартує на початку листопада.

Орієнтовна тривалість курсу – 1 рік.

Місце проведення: Київ. Адреса проведення буде повідомлена зареєстрованим учасникам.

Кількість занять на тиждень, дні та години занять будуть визначатися самими учасниками на першій зустрічі.

Організаційний внесок за місяць навчання – 300 грн.


Для реєстрації на курс необхідно заповнити анкету


Даний проект наше творче об`єднання здійснює під патронатом Всеукраїнського благодійного фонду «Гільдія драматургів України»


Контакти координатора:

Тел. (063) 897 49 57 (Марина)

e-mail: lisovabrama@ukr.net


Інтернет-сторінки курсу: 

https://www.facebook.com/groups/695473053879567/

http://vk.com/club79087240


Немає коментарів

Додати коментар