Проекти та новини

Школа літературної майстерності: майстри слова передають досвід

19-20 липня в Ірпені відбувалася школа літературної майстерності. До нас завітали учасники з Києва, Ірпеня, Ворзеля та навіть з Харкова. Молоді драматурги та прозаїки мали можливість поспілкуватися з відомими професійними літераторами.

Розпочалася школа з лекції драматургині Неди Нежданої, яка познайомила учасників з сучасною драмою та особливостями її творення, розповіла про те, хто такий драматург і яка його роль у театральному процесі. Окрім теоретичних знань та знайомства з живим досвідом драматургині, учасники мали можливість спробувати одну з технік творення тексту та презентувати свої етюди один одному.

Перший день школи завершився лекцією письменника Миколи Кузьменка, який розповів про те як вкласти необхідний смисл у текст. Також на другий день школи Микола Кузьменко розповів про написання образів персонажів. Лектор приводив приклади персонажів різних творів, зачитував уривки з художніх творів, де завдяки думкам, діям героїв вимальовується їх образ. Микола надав багато практичних порад молодим літераторам по написанню образів персонажів.

Дуже цікавими та насиченими були майстер-класи письменника та журналіста Володимира Коскіна. За родом своєї діяльності Володимир Олексійович має великий досвід спілкування з українськими літераторами. Тому майстер-клас про досвід творення прози українськими письменниками був насичений цитатами літераторів, в яких виражений їх досвід та їх поради початківцям.
Не обійшлося без практичного завдання. Воно було досі незвичайним. Окрім письменництва Володимир Олексійович займається фотографією. Завдання полягало у тому, щоб обрати фотографію, яка найбільше до вподоби, та написати прозовий етюд , який її доповнює. Результат вийшов доволі цікавий - учасники побачили у фото цілі історії, життєві перепитії. От що значить око письменника, воно якось інакше бачить:)

Загалом атмосфера школи була теплою та дружньою. У перервах учасники спілкувалися один з одним та викладачами, обмінювалися враженнями та переймали досвід професіоналів.

Дякуємо всім, хто став частинкою школи!
Чекаємо на Вас на наших наступних літературних проектах!Фотозвіт зі школи - http://lisovabrama.nethouse.ua/photoalbums/133098

Немає коментарів

Додати коментар